Wzdęcia po alkoholu – jak im zapobiegać?

sposoby na wzdęcia

Jest piątek – to w końcu czas na imprezę i odpoczynek! Jednak Ty nie możesz się z tego cieszyć bo męczy Cię myśl o wzdęciach po alkoholu spożytym na imprezie? Zobacz jak zapobiegać wzdęciom po alkoholu!

Te sposoby sprawdzą się świetnie, jeżeli męczą Cię wzdęcia po alkoholu!

Wzdęcia po alkoholu – przyczyny

Dlaczego właściwie niektórych z nas męczą okropne wzdęcia po alkoholu, a innych nie? Przyczyny mogą być różne. Jedną z głównych przyczyn jest nieodpowiednia dieta na codzień. Pijąc ponadto alkohol – potęgujemy wzdęcia. Innymi przyczynami wzdęć i ciężkości w brzuchu mogą być napoje gazowane, żucie gum, szybkie jedzenie i picie w trakcie posiłków. Często przyczynami wzdęć po alkoholu mogą być również choroby układu pokarmowego. Jeżeli Twoje objawy są bardzo uciążliwe i ciągle się nasilają koniecznie zgłoś się do lekarza rodzinnego.

Jak zapobiegać wzdęciom po alkoholu?

Jeżeli wiesz, że tego dnia będziesz pić alkohol, zadbaj o swoją dietę. Jedz produkty lekkostrawne, unikaj warzyw wzdymających i napoi gazowanych. Na imprezie nie spożywaj niezdrowych przekąsek typu chipsy, paluszki, ciastka. Dzień przed imprezą nie pij napojów gazowanych, możesz natomiast pić napary z ziół (rumianek, mięta). Warto też wybrać się na jogging.

Gdy jest za późno – jak złagodzić wzdęcia?

Często z braku wiedzy nie stosujemy się do powyższych zasad i niestety na drugi dzień po wypiciu alkoholu męczą nas nieprzyjemne dolegliwości. Na szczęście możesz je znacznie złagodzić. Oto co musisz zrobić:

  • idź na półgodzinny spacer – dzięki niemu usprawnisz swój metabolizm, a Twoje jelita zaczną działać sprawniej;
  • zaparz zioła – pij przede wszystkim rumianek, mięte. Pomogą Ci one zwalczyć uczucie ciężkości i uciążliwe wzdęcia;
  • ćwiczenia fizyczne – przy wzdęciach nie można wykonywać intensywnych ćwiczeń, ale warto się na przykład porozciągać lub wziąć udział w zajęciach jogi;
  • kminek, majeranek, oregano – używaj tych przypraw w daniach. Mają one działanie, które pomoże Ci zniwelować wzdęcia;
  • wizyta w aptece – czasami dolegliwości są tak uciążliwe, że żadne domowe sposoby nie pomagają. Idź wtedy do apteki i zapytaj farmaceuty o leki na wzdęcia. On na pewno pomoże Ci cos wybrać.

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na pozbycie się wzdęć po alkoholu. Na pewno wybierzesz coś dla siebie i w końcu pozbędziesz się wzdęć.

11 thoughts on “Wzdęcia po alkoholu – jak im zapobiegać?

  1. Często zdarzają mi się wzdęcia po alkoholu. To okropne uczucie :/ Mam nadzieje, że dzięki przestrzeganiu tych sposobów w końcu sie iich pozbęde 🙂

  2. Ja nigdy nie miałąm problemów ze wzdęciami po alkohoolu, ale mój chłopak często ma takie problemy, z chęcią pokaże mu ten artykuł 🙂

  3. Mnie ciągle męczą wzdęcia po alkoholu, kiedy tylko wypiję trochę :/ Następnym razem muszę zastosować te patenty,, mam nadzieję ze pomoga

Dodaj komentarz