3 najlepsze domowe metody wybielania zębów

domowe sposoby wybielania zębów

Śnieżnobiały uśmiech – marzy o nim chyba każdy. Nic w tym dziwnego, zęby są przecież jednym z ważniejszych elementów wpływających na naszą atrakcyjność i postrzeganie przez drugiego człowieka. Głównym czynnikiem warunkującym kolor zębów jest nasza genetyka. Na to oczywiście nie mamy wpływu. Jednak w życiu codziennym nieświadomie popełniamy dużo błędów, które skutkują odbarwianiem się zębów. Jest to np. częste picie kawy, palenie papierosów.

Zobacz, jakie są domowe metody wybielania zębów.

Wybielanie zębów – nie zapominaj o podstawach!

Czasami chcemy robić coś lepiej, zapominając całkowicie o podstawach, czyli w tym przypadku o prawidłowej i codziennej pielęgnacji. Zęby powinno się myć nie tylko rano i wieczorem. Najlepiej jest to robić po każdym posiłku. Jeżlei jednak nie masz takiej możliwości, użyj chociaż płukanki do zębów. Kupuj produkty wybielające – ich skład jest inny niż zwykłych środków do pielęgnacji zębów. Zęby należy szczotkować nie mniej niż dwie minuty. Codziennie używaj też nici dentystycznej.

Biała dieta na białe zęby

To co jemy, ma znaczny wpływ na kolor zębów. W końcu to zęby mają najpierw styczność ze spożywanym przez nas jedzeniem. Co więc jeść, żeby wybielić zęby? Najlepiej, żeby była to dieta bogata w wapń, tłuszcze i witaminy. Należy ograniczyć sklepowe słodycze – one mają bardzo zły wpływ na zdrowie i kolor zębów. Truskawki mogą skutecznie wybielić zęby, ponieważ zawierają spore ilości kwasu jabłkowego, który często możemy znaleźć w składzie past wybielających. Dla zębów dobra będzie również surowa marchew. Jej struktura świetnie oczyszcza przestrzenie między zębowe.

Jak wybielić zęby dzięki sodzie oczyszczonej?

Sodę oczyszczoną możesz kupić w każdym sklepie spożywczym, mało kto jednak wie, że nadaje się ona nie tylko do celów spożywczych. Co musisz zrobić, żeby wybielić sodą zęby? Wystarczy wymieszać ją z pastą której używasz na codzień. Mieszanką należy myć zęby przynajmniej raz dziennie. Musisz jednak uważać, ponieważ zbyt duża dawka sody może mieć negatywny skutek na zęby.

Wybielanie zębów dla odważdnych

Ten sposób może być nieco kontrowersyjny. Jednak wystarczy, że w sklepie spożywczym kupisz… banana. Jak banan może wybielić Twoje zęby? Właściwie sekretem tej metody nie jest sam owoc, tylko jego skórka. To właśnie w niej znajduje się mnóstwo cennych składników takich jak potas, wapń i wszelkiego rodzaju witamin. Wystarczy obrać banana ze skórki i pocierać jej wewnętrzną stroną przez dwie minuty codziennie. Efekty mogą być widoczne już po miesiącu stosowania tej metody.

Domowych metod wybielania zębów jest wiele. Najważniejsze jest jednak, żeby o zęby dbać – pielęgnując je codziennie, a nie tylko od święta.

11 thoughts on “3 najlepsze domowe metody wybielania zębów

  1. Świetne sposoby na domowe wybielanie zębów. To prawda, często chcemy zrobić coś lepiej , a zapominamy o podstawach, czyli w tym przypadku codzienne pielęgnowanie zębów!

Dodaj komentarz