Herbata brudzi zęby! I to bardziej od kawy

herbata brudzi zęby

Wydaje się, że herbata to idealny zamiennik kawy. Jej odpowiednie gatunki pobudzają, inne wpływają dobroczynnie na stan zdrowia, a niektóre wspomagają odchudzanie. Ma przeróżne smaki, więc każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jednak herbata ma jedną wadę.. brudzi zęby bardziej od kawy. Przeczytaj artykuł, i przekonaj się czy to prawda.

Wpływ herbaty na organizm

W zależności od wybranego przez nas gatunku, herbata ma wiele właściwości, które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. Poniżej znajduje się krótki opis poszczególnych rodzajów herbat.

  1. Herbata zielona – mówi się, że to jedna z najzdrowszych odmian herbat na świecie. Jest szczególnie polecana osobom odchudzającym się. Zmniejsza ryzyko rozwoju raka, oraz przedłuża życie. Ten rodzaj herbaty wpływa na wygląd skóry, szczególnie dobrze przeciwdziała cellulitowi.
  2. Herbata czerwona – podobnie jak herbata zielona, działa również odchudzająco. Przede wszystkim pobudza trawienie. Jednak, aby efekty były widoczne należy spożywać czerwoną herbatę regularnie.
  3. Herbata czarna – jest to jedna z najpopularniejszych herbat na świecie. Ma właściwości chroniące serce, przedłuża również młodość. Ten rodzaj herbaty poprawia trawienie ciężkich posiłków i obniża ciśnienie.
  4. Herbata Yerba mate – jest bogata w guaranę czyli po prostu kofeinę. Dzięki czemu ma właściwości pobudzające. Zawiera również mnóstwo minerałów, witamin oraz antyoksydantów.
  5. Herbata biała – między innymi poprawia ciśnienie i poziom cholesterolu. Przyczynia się też do ochrony serca i układu krwionośnego.

Herbata, a zęby

Zęby są naszą wizytówką. Każdy chciałby mieć je jak najbielsze. Niestety herbata w tym nie pomaga. Jest wręcz prawdziwą mistrzynią w przebarwianiu zębów. Najgorsza jest czarna. Ten rodzaj herbaty najbardziej wpływa na odbarwianie się zębów. Jednak czy herbata odbarwia bardziej zęby od kawy? Okazuje się, że nie. Badania dowodzą, że kawa gorzej wpływa na stan zębów. To dlatego herbata jest lepszym pomysłem niż kawa.

Mimo tego, że herbata nie wpływa pozytywnie na kolor naszych zębów, nie znaczy to jednak, że wpływa całkowicie negatywnie na naszą jamę ustną. Okazuje się, że herbata ma korzystny wpływ na dziąsła. Badania Japońskich naukowców dowodzą, że dziąsła osób pijących codziennie jedną filiżankę herbaty poprawiają się.

Herbaciany napar jest bogaty w fluor, który wzmacnia szkliwo nazębne. Częste picie herbaty zmniejsza ilość bakterii w jamie ustnej. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby herbata nie była słodzona. To może zaburzyć jej dobrocenne właściwości.

Która herbata jest najzdrowsza?

Przy wyborze herbaty należy zwrócić uwagę na to, co chcemy osiągnąć dzięki niej. Jak już zostało napisane wyżej, różne herbaty mają różne właściwości. Jeżeli chcesz schudnąć, wybierz herbatę zieloną, albo czerwoną. Jeżeli zależy Ci na pobudzeniu, wybierz herbatę Yerba mate. Mówi się jednak, że królową herbat, jest herbata zielona. Udowodniono, że ma ona najwięcej dobroczynnych właściwości. Mówi się o niej „napój młodości”. Wiele naukowców twierdzi, że ma ona właściwości przeciwnowotworowe.

Herbata jest świetnym zamiennikiem kawy. Mimo tego, że odbarwia zęby ma też dużo pozytywnych właściwości. Bardzo dobrze wspomaga odchudzanie, wpływa też korzystnie na stan jamy ustnej. W piciu herbaty, ważne jest to żeby z nią nie przesadzić. Nikomu nie zaszkodzą dwie filiżanki herbaty dziennie.

7 thoughts on “Herbata brudzi zęby! I to bardziej od kawy

Dodaj komentarz