Co jeść, żeby mieć piękne i zdrowe włosy?

piękne i zdrowe złody co jeść

Włosy są niezaprzeczalnie atutem każdej kobiety. To coś, na co wszyscy zwracają uwagę, kiedy poznają nową osobę. Zadbane włosy to podstawa w dbaniu o siebie. Jednak codzienne czynności i zabiegi, które stosujemy na naszych włosach mogą je szczególnie osłabić. Suszenie, prostowanie czy kręcenie loków może być opłakane w skutkach. Na szczęście o włosy możemy zadbać odpowiednią dietą. Zobacz, co jeść, żeby mieć piękne i zdrowe włosy.

Odpowiednia dieta to podstawa

Włosy są niczym barometr naszego stanu zdrowia. One jako pierwsze dają znać o tym, czy w naszym organizmie wszystko jest w porządku. Wypadanie i osłabienie włosów może świadczyć o tym, że w naszym organizmie jest jakiś niedobór witamin. Na szczęście odpowiednio dobrana dieta, powinna pomóc w szybkim pozbyciu się problemu wypadania włosów.

Co jeść, żeby mieć zdrowe włosy?

Przede wszystkim Twoja dieta powinna być prawidłowo zbilansowana. Tutaj może posłużyć piramida zdrowego żywienia. Podstawą w niej są warzywa, na szczycie znajdują się zaś tłuszcze, które również są niezbędne dla organizmu. Staraj się unikać żywności przetworzonej, jedz w regularnych odstępach czasu. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu, pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Dieta powinna być bogata przede wszystkim w minerały takie jak: cynk, miedź, krzem. Nabiał jest szczególnie ważny dla włosów. Zadbaj też o odpowiednią ilość tłuszczy, bo to dzięki składniki mineralne się wchłaniają. Poniżej znajdziesz poszczególne produkty, które warto jeść szczególnie często przy problemach z wypadającymi włosami.

Orzechy

Jedz przynajmniej garść orzechów dziennie. Szczególnie włoskich. Są one bogate składniki odżywcze i miedź, która nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale również opóźnia procesy siwienia. Możesz śmiało włączyć je do jadłospisu na przykład pod postacią muesli.

Aloes

Aloes ma wiele dobroczynnych właściwości dla włosów. Przede wszystkim wygładza łuski włosa i ułatwia rozczesywanie. Dzięki zawartości pektyn i cukrów prostych doskonale nawilża i utrzymuje to nawilżenie. Sok z aloesu można kupić w sklepie spożywczym lub aptece. Należy jednak zwrócić uwagę, aby nie był on z dodatkiem cukrów. Aloes można stosować też w postaci maseczki na włosy lub płukanki. Warto wspomnieć, że aloes w swoim składzie ma całe bogactwo witamin i składników odżywczych, między innymi to: aminokwasy, enzymy, witaminy A, B, C, E, kwas foliowy, minerały, kwasy tłuszczowe.

Jagody acai

Są prawdziwą kopalnią witamin i minerałów. Działają kojąco na zniszczone włosy. Zwierają niezbędne dla włosów tłuszcze, proteiny i przeciwutleniacze.

Aby zachować zdrowy wygląd włosów należy przede wszystkim zadbać o dobrze zbilansowaną dietę. W diecie nie powinna znajdować się żywność wysoce przetworzona. Zadbaj o dużą ilość warzyw i owoców, które są niezbędne nie tylko dla włosów, ale i dla zachowania odpowiedniej sylwetki.

Dodaj komentarz